Standa Zelenka

chovatel drápkatých opic

 
 

Chovem drápkatých opiček se zabývám již od roku 1993. Mí miláčci pocházejí z celého světa a všichni mají řádnou registraci CITES. Hledám touto cestou soukromé chovatele pro vzájemnou výměnu zkušeností a také pro výměnu jedinců z mých chovných skupin. Případně mám také zájem o získání nových druhů drápkatých opiček. Budu rád, ozvou-li se mi chovatelé a milovníci těchto opiček.

I am keen on marmosets for very long time and I successfully breed them from 1993. I am looking for private marmoset breeders in order to discuss experiences regarding their husbandry as well as to exchange some breeding animals. I am looking forward to come into contact with other marmoset keepers.


V současné době chovám 11 druhů drápkatých opiček; obrázky jedinců z mého chovu můžete vidět v horním menu.

Currently, I am having eleven marmoset species in my breeding colonies; the images of them you can see on the top.

Saguinus fuscicollis, S. imperator, S. labiatus, S. midas, S. oedipus, S. mystax;

Callithrix geoffroyi, C. jacchus, C. penicilata, C. pygmaea;

Callimico goeldi.


Protože se někdy stává, že se samice nepostará o svá mláďata, či není schopná se postarat o všechny, musejí být některá mláďata uměle odchována. Dle našich zkušeností se tito jedinci pak příliš nehodí do chovů, neboť se nedokáží postarat o svá vlastní mláďata. Výborně se však hodí jako domácí mazlíčci (viz odkaz "Umělý odchov").

From time to time some females are unable to take care of their own young, which must therefore be artificially hand-reared by us. According to our best knowledge these specimens are then unable to take care about their own babies and thus cannot be used for any serious breeding colony. However, these specimens can easily be used as home pets (see the link "Umělý odchov" above).adresa/address:


Stanislav ZELENKA

Okrajová 1036
739 34 Šenov
CZECH REPUBLIC

Tel.: 00420 777 699 649

e-mail: standa.zelenka@seznam.cz